A new FT-IR process analyser is under its way!

23

Jan 2015

“HI-TECH Start 2014″ publication about Sprana [LT]

Posted by / in News /

Įmonė iš Lietuvos verslo sektoriaus išsiskiria tuo, kad yra bene vienintelė šalyje, dirbanti taikomosios spektroskopijos srityje. Kompanija siekia ateityje tapti viena šios srities pasaulinio lygio lyderių, todėl nuolat investuoja ir kuria inovatyvius sprendimus. „Įmonės sėkmę užtikrina tai, kad kurdami analogų neturinčius produktus,  pritaikytus itin plačiai pramonei (neorganinių trąšų, polimerų, maisto pramonei), taikome naujausias spektroskopijos mokslo žinias, įgytas Jungtinės Karalystės universitetuose, bei aktyviai bendradarbiaujame su Vilniaus universiteto Spektroskopijos katedra. Taip pat turime moderniausią taikomosios spektroskopijos laboratoriją Lietuvoje ir vieną moderniausių Rytų Europoje, todėl yra puikios galimybės kurti unikalius produktus tiek regione, tiek visame pasaulyje“, – sako Algirdas Šimkūnas, UAB „Sprana“ plėtros direktorius.

Kalbėdami apie įmonės veiklos pradžią vadovai pamini, kad svarbiausias iššūkis buvo sutelkti verslo augimui gyvybiškai reikalingus žmogiškuosius išteklius. „Verslo pradžioje dar neturėjome didelių finansinių resursų, todėl komandos nariai dirbo ir buhalteriais, ir administratoriais, ir projektų vadovais bei darbų specialistais, todėl tai trukdė susikoncentruoti į svarbiausią siekį – veiklos plėtrą ir augimo. Tačiau prieš ketverius metus būtent „Žinių ekonomikos įmonės“ apdovanojimų renginyje sutikome mūsų idėja tikinčius ir palaikančius investuotojus – „Altechna“ grupės įkūrėjus brolius Šlekius“, – apie įmonės kūrimo aspektus pasakoja Mindaugas Steponavičius, UAB „Sprana“ vykdomasis direktorius.

Itin džiugu, kai Lietuvoje ne tik steigiasi jaunos įmonės, bet jos turi potencialo sparčiai augti, konkuruoti nacionaliniu ir pasauliniu lygiu bei siekia tapti verslo lyderėmis. „Sprana“ užtikrintai siekė užsibrėžtų tikslų, sutiko verslo idėja tikinčius investuotojus, sulaukė palaikymo, investicijų, įkūrė aukščiausio lygio modernią mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros laboratoriją bei subūrė kompetentingą komandą.

„Svarbiausi dalykai, kurie padeda įmonei sparčiai ir užtikrintai augti, yra motyvuota ir kvalifikuota komanda, stipri lazeristų bendruomenė, dėkinga geografinė padėtis bei mokslo institucijų indėlis. Komandoje dirba  mokslo daktarai ir magistrai, kurie spektroskopijos, chemijos, inžinerijos sričių žinias ir įgūdžius įgijo Lietuvos ir užsienio universitetuose. Taip pat jaučiame stiprų palaikymą iš Lietuvos lazeristų, esame Lietuvos lazerių asociacijos nariai ir žinome, kad bet kada galime drąsiai kreiptis ir konsultuotis. Didžiosios šalies lazerių kompanijos garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje ir jaučiame moralinį palaikymą bei įpareigojimą nuolat augti ir lygiuotis į jas“, – teigia A. Šimkūnas.

Kalbėdamas apie kompanijos ateities planus, Algirdas Šimkūnas sako, kad  nors ir gali nuskambėti utopiškai, bet įmonė siekia užkariauti pasaulį ir būti taikomosios spektroskopijos lyderė. „Žinoma, tai yra tolimoje perspektyvoje, tačiau nuo pirmų žingsnių link to judame, nes siūlome pasaulyje novatoriškus dar nesančius sprendimus. Artimiausiems metams UAB „Sprana“ rinka yra keli tūkstančiai mineralinių trąšų gamintojų, o tuo pačiu ir potencialių pirmojo produkto pirkėjų. Šiais metais planuojame išbandyti produktą Lietuvoje ir pristatyti užsienio rinkoms. Taip pat esame numatę sukurti dar kelis unikalius prototipus ir plėsime komandą, kad galėtume sėkmingai realizuoti idėjas“, – apie ateities planus pasakoja. A. Šimkūnas.

Esminiai dalykai, į kuriuos turi atsižvelgti jaunos inovacinės įmonės, siekiančios konkuruoti ne tik nacionaliniu, bet ir tarptautiniu mastu, „Spranos“ vadovų nuomone, yra atkaklumas, platus akiratis, nuolatinis bendravimas su partneriais, klientais, potencialiais investuotojais tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, taip pat gera komanda bei fanatiškas tikėjimas ir atkaklus užsibrėžtų tikslų siekimas.

Parengė:
Renata Vaicekauskaitė
Žinių ekonomikos forumo Komunikacijos vadovė
Mob. 8 609 07275
El. paštas: renata@zef.lt

Please select the social network you want to share this page with:

We like you too :)

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec tincidunt dapibus dui, necimas condimentum ante auctor vitae. Praesent id magna eget libero consequat mollis.

SIMILAR POSTS